Skontaktuj się z nami! 533 894 894
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

WYWIETRZNIKI POŁACIOWE

WYWIETRZNIK POŁACIOWY WYWIETRZNIK POŁACIOWY
Producent: KRONO-PLAST
Cena:

39,90 zł

szt.
zobacz więcej

Do czego konieczny jest wywietrznik połaciowy? Rodzaje wywietrzników połaciowych.

Dach domu musi być szczelny, żeby chronił budynek przed opadami, wiatrem i zimnem. Jednocześnie, żeby robił to skutecznie, nie może zabraknąć właściwego przepływu powietrza, który będzie wentylował poszczególne warstwy dachu. Wskutek zmian temperatur, różnicy wilgotności powietrza na zewnątrz i wewnątrz budynku nieuniknione jest zbieranie się pary. Może to stopniowo niszczyć poszycie dachu. Żeby tego uniknąć, potrzebna jest wentylacja.

Wywietrzniki połaciowe są niezbędne nie tylko ze względu na prawidłową wentylację dachu. W większości domów jedyną wentylacją jest ta grawitacyjna. Sprawdza się doskonale. Trzeba tylko zadbać, żeby wszystkie elementy konieczne do jej działania były prawidłowo zamontowane. Oprócz odpowiedniej szerokości samych przewodów wentylacyjnych koniecznym elementem, żeby wentylacja grawitacyjna działała, jest odpowiedni ciąg wentylacyjny. Żeby go uzyskać, montowane są między innymi wywietrzniki połaciowe. W zależności od pokrycia dachu dopasowujemy rodzaj wywietrznika połaciowego do papy, gontu bitumicznego, blachy lub blachodachówki.

Wywietrznik połaciowy płaski do gontów.

Do pokryć dachowych typu gont bitumiczny, blacha trapezowa, papa stosuje się wywietrznik połaciowy z płaską podstawą i uszczelką butylową. Większość wywietrzników składa się z podstawy kominka, samego wywietrznika i wkrętów montażowych. Wykonane są z masy polipropylenowej barwionej na odpowiedni kolor, żeby możliwie jak najlepiej dopasować się do koloru pokrycia dachowego i uzyskać estetyczny wygląd całej połaci dachu. Materiał PP jest dodatkowo stabilizowany, w celu uodpornienia go przed wysokimi temperaturami i działaniem niszczących promieni UV.

Wybierz odpowiedni wywietrznik połaciowy do blachodachówki.

Blachodachówki mają różne profile. Konieczne jest więc dopasowanie wywietrznika do konkretnego profilu, żeby zapewnić właściwą szczelność konieczną do uzyskania ciągu wentylacyjnego. Wywietrznik połaciowy do blachodachówki pozwala na cyrkulację powietrza, co w gorące dni obniża temperaturę na poddaszach. Jednocześnie chroni przed dostawaniem się opadów atmosferycznych i zawiewaniu wiatru dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu kopuły. Dostępny jest w wielu kolorach dopasowanych do standardowych odcieni blachodachówki. Właściwie nie odróżnia się od dachu i doskonale spełnia swoją funkcję.

Wywietrzniki połaciowe są niezbędne na Twoim dachu.

Wywietrzniki połaciowe z powodzeniem sprawdzą się do wentylacji poddaszy nieużytkowych, przestrzeni między pokryciem dachowym a membraną i ociepleniem, a także deskami lub płytami OSB. Właściwa cyrkulacja powietrza zapobiega gromadzeniu się wilgoci i osusza warstwy dachu. To sprawia, że poszczególne elementy nie ulegają zniszczeniu i zachowują swoje właściwości. Skutecznie działa także wentylacja grawitacyjna w domu co jest niezbędne dla komfortu mieszkańców i ich bezpieczeństwa. W zależności od powierzchni dachu zaleca się rozmieszczenie więcej niż jednego wywietrznika. Podczas montażu należy pamiętać, by nie uszkodzić warstwy folii pod pokryciem i minimalizować uszkodzenia samego pokrycia stosując do montażu odpowiedni sprzęt.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 533 897 897
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl