Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

MATOWA

KRATKA WENTYLACYJNA KOMINOWA 14x17 (MATOWA)

KRATKA WENTYLACYJNA KOMINOWA 14x17 (MATOWA)
KRATKA WENTYLACYJNA KOMINOWA 14x17 (MATOWA)

Kratki wentylacyjne z blachy powlekanej z renomowanych hut takich jak Arcelor Mittal, Marcegaglia odpornej na warunki atmosferyczne (blachy powlekane stosowane są do produkcji dachów) oraz drobną siatką przed dostawaniem się robactwa. Kratki tłoczone są na prasach przy nacisku 40T, cała obróbka blachy jest na zimno więc nie ma obawy że rdzeń blachy został przegrzany. Odpowiednio wyprofilowana powierzchnia wylotowa skutecznie umożliwia przepływ powietrza i zabezpiecza kanał wentylacyjny przed opadami atmosferycznymi.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 5,50 zł

Kratka wentylacyjna to jeden z elementów systemu wentylacyjnego. Kratki wentylacyjne to niewidoczny uzdatniacz powietrza.

Kratka wentylacyjna to jeden z elementów koniecznych, żeby wentylacja w domu działała prawidłowo. To prosty w montażu element skonstruowany w taki sposób, żeby przynosić maksimum efektów i jednocześnie estetycznie wyglądać. W naszych domach kratki wentylacyjne powinny znajdować się w większości pomieszczeń takich jak kotłownie, garaże, kuchnie i łazienki, także korytarze. Kratki wentylacyjne powinny być zamontowane w górnej części ściany, na której znajduje się przewód wentylacyjny. Zbyt niskie umiejscowienie kratki wentylacyjnej spowoduje rozprzestrzenianie się brzydkich zapachów i nieprawidłowy przepływ powietrza.

Z czego wykonane są kratki wentylacyjne zewnętrzne? Jakiego koloru kratka wentylacyjna zewnętrzna?

Kratki wentylacyjne wykonuje się najczęściej z plastiku lub ze stali nierdzewnej. Te montowane na zewnątrz muszą oprzeć się zmiennym warunkom atmosferycznym, opadom, wysokim i niskim temperaturom, także niszczącym promieniom UV. Kratki wentylacyjne zewnętrzne wykonywane są w różnych kolorach, aby łatwo dopasować je do koloru elewacji budynku. Składa się z dwóch części. Kołnierz montażowy montujemy na wąsach na sztywno, zasłaniając dziurę wlotową do kanału wentylacyjnego. Drugą część, czyli kratkę wierzchnią wpinamy w zamontowaną ramkę. Kratka ma zamontowaną drobną siateczkę, która chroni przewód wentylacyjny przed zagnieżdżeniem się w nim robactwa, gryzoni i innych małych zwierząt, które mogłyby zatkać komin lub go zniszczyć. Zewnętrzną część kratki można w każdej chwili zdjąć i wyczyścić.

Przed czym chroni kratka wentylacyjna kominowa?

Kratka wentylacyjna kominowa jako element kanału wentylacyjnego ma za zadanie poprawiać jakość powietrza, którym oddychamy. Chroni nas przed:

  • Wilgocią. Podczas codziennego funkcjonowania (mycie, kąpiel, pranie, suszenie, gotowanie) generujemy duże ilości pary wodnej, którą koniecznie trzeba usunąć z pomieszczeń. W przeciwnym razie powietrze staje się duszne i nieprzyjemne. Woda gromadzi się na oknach, meblach niszcząc je i tworząc szkodliwe dla zdrowia pleśnie i grzyby.
  • Brzydkimi zapachami. Nieświeże powietrze brzydko pachnie. Używanie sztucznych odświeżaczy powietrza nie jest rozwiązaniem. Powstałe w wyniku gotowania opary najlepiej, jeżeli zostaną usunięte przed kratki wentylacyjne i odciągi wprost do kanału wentylacyjnego.
  • Zatruciem. Kanały wentylacyjne to obowiązkowe wyposażenie domów. Ma chronić jego mieszkańców przed substancjami lotnymi, które mogą szkodzić zdrowiu, a nawet życiu. Gaz, czad, spaliny i inne szkodliwe substancje chemiczne.

Kratka wentylacyjna dachowa wypuszcza zużyte powietrze i chroni komin wentylacyjny.

Przewód wentylacyjny zakończony w kominie wentylacyjnym jest narażony na niesione przez wiatr śmieci, opady. Kratka wentylacyjna dachowa ma za zadanie go chronić i jednocześnie pozbywać się powietrza z wnętrza domu. Kratki wentylacyjne są dopasowywane do rozmiaru kanału wentylacyjnego. Produkowane są w różnych rozmiarach i kształtach. Kształt kratki w żaden sposób nie wpływa na jakość jej działania.

We Wszystko na Dachy dostępne są kratki wentylacyjne zewnętrzne w różnych kolorach matowe lub z połyskiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl