Skontaktuj się z nami! 533 894 894
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Skuteczne kominki wentylacyjne. Kominek wentylacyjny zapewnia bezpieczeństwo.

Wentylacja pomieszczeń jest niezbędna i obowiązkowa. Przepływ i wymiana powietrza, zapewnia nie tylko komfort użytkowania z racji oddychania czystym powietrzem. Zapobiega naturalnemu zawilgoceniu, które powstaje w wyniku prania, zmywania, kąpieli, gotowania. Co za tym idzie, zapobiega tworzeniu się szkodliwych pleśni i grzybów. Usuwa niebezpieczne substancje, takie jak: gaz, chemikalia. Jest więc konieczna także dla naszego bezpieczeństwa.

Najczęściej stosowaną metodą wentylacji jest ta grawitacyjna wykorzystująca różnicę gęstości powietrza w zależności od jego temperatury. Ciepłe, lżejsze powietrze unosi się do góry. Kominki wentylacyjne są częścią całego układu rozprowadzonego po domu.

Różne kominki wentylacyjne dachowe. Dobierz kominek dachowy do rodzaju pokrycia.

Kominek wentylacyjny możesz wybrać pod kolor swojej dachówki, żeby estetycznie się prezentował. W końcu oprócz komina właśnie on będzie znajdował się na dachu doskonale widoczny. Ważniejszy jest jednak rodzaj kołnierza, który musi być ściśle dopasowany do różnego rodzaju dachów. Inny wybierzesz do blachy dachówkowej, która dodatkowo różni się profilami, inny do gontu bitumicznego. Bogaty wybór kominków wentylacyjnych dachowych ułatwi Ci podjęcie decyzji.

W skład zestawu najczęściej wchodzi sam kominek wentylacyjny, rura wywiewna, przejście płaskie lub profilowane, uszczelka i wkręty do montażu.

Brak ciągu wstecznego dzięki kominkom obrotowym. Sprawdź daszki wentylacyjne.

Żeby wzmocnić naturalny przepływ powietrza, stosuje się kominki obrotowe. Wykorzystując wiatr, obracająca się część wytwarza podciśnienie, zwiększa się tym samym ciąg w kanale wentylacyjnym. Nasada obrotowa zapobiega także cofaniu się zanieczyszczonego powietrza w razie niesprzyjającej pogody. Mechanizm bazuje na łożyskach kulkowych zalanych jakościowym olejem, żeby zapewnić stabilną pracę przez lata, bez konieczności Twojej interwencji.

Kominek wentylacyjny na dach nie musi być kominkiem obrotowym.

Z powodzeniem sprawdzą się funkcjonalne kominki wentylacyjne z systemem poziomic i pierścieni. Możesz nawet zdecydować się na wersję ocieplaną, która zabezpiecza przed zamarzaniem naturalnie powstających skroplin i nadmiernym gromadzeniu się.

Poziomice na kominku ułatwiają jego prawidłowy montaż idealnie w pionie na dachu. Tylko tak będzie spełniał swoje funkcje.

Dobrze, jeśli część wystająca ponad dach ma specjalne pierścienie, które zatrzymają nadmierny napływ wody w czasie ulewnego deszczu i zabezpieczą przed osadzaniem się liści i innych śmieci, które mogłyby zaburzyć swobodny przepływ powietrza.

Praktycznym rozwiązaniem jest też system odprowadzania skroplin. Skutecznie chroni przed gromadzeniem się wilgoci w kanale i zamarzaniu jej w samym kominku wentylacyjnym. Tym zapewnia stałą drożność przepływu powietrza.

Wśród produktów dostępnych w sklepie Wszystko Na Dachy, w zakładce kominki wentylacyjne znajdziesz ofertę produktów potrzebnych, żeby w estetyczny i funkcjonalny sposób zakończyć komin wentylacyjny. Zapewniamy duży wybór modeli, rozmiarów i systemów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 533 897 897
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl