Skontaktuj się z nami! 533 894 894
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Kominki wentylacyjne wysokiej jakości

Dostępne w naszej ofercie kominki wentylacyjne służą do uwalniania pary wodnej gromadzącej się pod pokryciem wodoszczelnym oraz do wietrzenia termoizolacji. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie usterek, które powstają w przypadku pokryć o słabej wentylacji termicznej (jak np. zwijanie się). Każdy z kominków wentylacyjnych dachowych przystosowany jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i wykazuje się wysoką odpornością m.in. na promieniowanie UV. U nas znajdziesz kominki wentylacyjne wyprodukowane przez firmę KRONOPLAST. Są to modele cenione przez naszych Klientów ze względu na cechy takie, jak łatwy montaż.

KOMINKI WENTYLACYJNE

Kominek marki Kronoplast

Podstawowymi zadaniami kominków jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji pomieszczeń. Do ich produkcji wykorzystano materiały, dzięki którym charakteryzują się one takimi właściwościami, jak trwałość, czy też elastyczność. Każdy kominek marki KRONOPLAST to produkt, który działa w oparciu o najwyższe standardy jakości. Zachęcamy do tego, by zapoznać się z gamą akcesoriów dachowych dostępnych w naszej ofercie.

Skuteczne kominki wentylacyjne. Kominek

Wentylacja pomieszczeń jest niezbędna i obowiązkowa. Przepływ i wymiana powietrza, zapewnia nie tylko komfort użytkowania z racji oddychania czystym powietrzem. Zapobiega także naturalnemu zawilgoceniu, które powstaje w wyniku prania, zmywania, kąpieli, gotowania. W konsekwencji odpowiednio dobrany kominek wentylacyjny do dachówki zapobiega tworzeniu się szkodliwych pleśni i grzybów. Usuwa niebezpieczne substancje, takie jak: gaz, chemikalia. Jest więc niezbędny także dla naszego bezpieczeństwa.

Najczęściej stosowaną metodą wentylacji jest ta grawitacyjna wykorzystująca różnicę gęstości powietrza w zależności od jego temperatury. Ciepłe, lżejsze powietrze unosi się do góry. Kominki wentylacyjne są zatem częścią całego układu rozprowadzonego po domu.

Różne kominki wentylacyjne dachowe. Dobierz kominek dachowy do rodzaju pokrycia.

Kominek wentylacyjny możesz dopasować do koloru swojej dachówki. W końcu oprócz komina właśnie on będzie doskonale widoczny na dachu. Ważniejszy od wyglądu jest jednak rodzaj kołnierza, który musi być ściśle dopasowany do różnego rodzaju dachów. Inny wybierzesz do blachy dachówkowej, która dodatkowo różni się profilami, inny do gontu bitumicznego. Bogaty wybór kominków wentylacyjnych dachowych ułatwi Ci podjęcie decyzji. W skład zestawu najczęściej wchodzi sam kominek wentylacyjny, rura wywiewna, przejście płaskie lub profilowane, uszczelka i wkręty do montażu.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze kominka wentylacyjnego?

Aby wzmocnić naturalny przepływ powietrza, stosuje się kominki obrotowe. Wykorzystując wiatr, obracająca się część wytwarza podciśnienie, które powoduje zwiększenie ciągu w kanale wentylacyjnym. Nasada obrotowa zapobiega także cofaniu się zanieczyszczonego powietrza w razie niesprzyjającej pogody. Mechanizm bazuje na łożyskach kulkowych zalanych jakościowym olejem, żeby zapewnić stabilną pracę przez lata.

Kominek wentylacyjny na dach nie musi być wariantem obrotowym. Z powodzeniem sprawdzą się również funkcjonalne kominki wentylacyjne z systemem poziomic i pierścieni. Możesz nawet zdecydować się na wersję ocieplaną, która zabezpiecza przed zamarzaniem naturalnie powstających skroplin i ich nadmiernemu gromadzeniu się. Poziomice na kominku ułatwiają natomiast jego prawidłowy montaż na dachu. Co ważne, tylko w pionie będzie właściwie spełniał on swoje funkcje. Dobrze, jeśli część wystająca ponad dach ma specjalne pierścienie, które zatrzymają nadmierny napływ wody w czasie ulewnego deszczu i zabezpieczą przed osadzaniem się liści i innych śmieci, które mogłyby zaburzyć swobodny przepływ powietrza.

Bogata oferta praktycznych rozwiązań

Praktycznym rozwiązaniem jest też system odprowadzania skroplin. Skutecznie chroni przed gromadzeniem się wilgoci w kanale i zamarzaniu jej w samym kominku wentylacyjnym. Tym samym zapewnia stałą drożność przepływu powietrza.

Wśród produktów dostępnych w sklepie Wszystko Na Dachy, w zakładce kominki wentylacyjne, znajdziesz ofertę produktów potrzebnych do estetycznego i funkcjonalnego wykończenia komina wentylacyjnego. Zapewniamy duży wybór modeli, rozmiarów i systemów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 533 897 897
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl