Skontaktuj się z nami! 533 894 894
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

POŁYSK

Kratka wentylacyjna to jeden z elementów systemu wentylacyjnego. Kratki wentylacyjne to niewidoczny uzdatniacz powietrza.

Kratka wentylacyjna to jeden z elementów koniecznych, żeby wentylacja w domu działała prawidłowo. To prosty w montażu element skonstruowany w taki sposób, żeby przynosić maksimum efektów i jednocześnie estetycznie wyglądać. W naszych domach kratki wentylacyjne powinny znajdować się w większości pomieszczeń takich jak kotłownie, garaże, kuchnie i łazienki, także korytarze. Kratki wentylacyjne powinny być zamontowane w górnej części ściany, na której znajduje się przewód wentylacyjny. Zbyt niskie umiejscowienie kratki wentylacyjnej spowoduje rozprzestrzenianie się brzydkich zapachów i nieprawidłowy przepływ powietrza.

Z czego wykonane są kratki wentylacyjne zewnętrzne? Jakiego koloru kratka wentylacyjna zewnętrzna?

Kratki wentylacyjne wykonuje się najczęściej z plastiku lub ze stali nierdzewnej. Te montowane na zewnątrz muszą oprzeć się zmiennym warunkom atmosferycznym, opadom, wysokim i niskim temperaturom, także niszczącym promieniom UV. Kratki wentylacyjne zewnętrzne wykonywane są w różnych kolorach, aby łatwo dopasować je do koloru elewacji budynku. Składa się z dwóch części. Kołnierz montażowy montujemy na wąsach na sztywno, zasłaniając dziurę wlotową do kanału wentylacyjnego. Drugą część, czyli kratkę wierzchnią wpinamy w zamontowaną ramkę. Kratka ma zamontowaną drobną siateczkę, która chroni przewód wentylacyjny przed zagnieżdżeniem się w nim robactwa, gryzoni i innych małych zwierząt, które mogłyby zatkać komin lub go zniszczyć. Zewnętrzną część kratki można w każdej chwili zdjąć i wyczyścić.

Przed czym chroni kratka wentylacyjna kominowa?

Kratka wentylacyjna kominowa jako element kanału wentylacyjnego ma za zadanie poprawiać jakość powietrza, którym oddychamy. Chroni nas przed:

  • Wilgocią. Podczas codziennego funkcjonowania (mycie, kąpiel, pranie, suszenie, gotowanie) generujemy duże ilości pary wodnej, którą koniecznie trzeba usunąć z pomieszczeń. W przeciwnym razie powietrze staje się duszne i nieprzyjemne. Woda gromadzi się na oknach, meblach niszcząc je i tworząc szkodliwe dla zdrowia pleśnie i grzyby.
  • Brzydkimi zapachami. Nieświeże powietrze brzydko pachnie. Używanie sztucznych odświeżaczy powietrza nie jest rozwiązaniem. Powstałe w wyniku gotowania opary najlepiej, jeżeli zostaną usunięte przed kratki wentylacyjne i odciągi wprost do kanału wentylacyjnego.
  • Zatruciem. Kanały wentylacyjne to obowiązkowe wyposażenie domów. Ma chronić jego mieszkańców przed substancjami lotnymi, które mogą szkodzić zdrowiu, a nawet życiu. Gaz, czad, spaliny i inne szkodliwe substancje chemiczne.

Kratka wentylacyjna dachowa wypuszcza zużyte powietrze i chroni komin wentylacyjny.

Przewód wentylacyjny zakończony w kominie wentylacyjnym jest narażony na niesione przez wiatr śmieci, opady. Kratka wentylacyjna dachowa ma za zadanie go chronić i jednocześnie pozbywać się powietrza z wnętrza domu. Kratki wentylacyjne są dopasowywane do rozmiaru kanału wentylacyjnego. Produkowane są w różnych rozmiarach i kształtach. Kształt kratki w żaden sposób nie wpływa na jakość jej działania.

We Wszystko na Dachy dostępne są kratki wentylacyjne zewnętrzne w różnych kolorach matowe lub z połyskiem.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 533 897 897
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl