Skontaktuj się z nami! 533 894 894
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Kratki wentylacyjne wysokiej jakości

Kratki wentylacyjne stanowią niezbędne elementy instalacji kominkowej. Dostępne w naszej ofercie akcesoria zostały wykonane z blachy powlekanej, dzięki czemu charakteryzują się one właściwościami takimi jak wysoka trwałość, a także łatwość montażu. Dzięki prostej i intuicyjnej konstrukcji zamontowanie kratek kominowych nie powinno stanowić żadnego problemu. Chcesz zadbać o sprawne funkcjonowanie wentylacji? Wyposaż się w wysokiej jakości produkty i ciesz się z rozwiązań łączących funkcjonalność z estetyką.

Kratki kominowe — funkcjonalne akcesoria

Odpowiednio dobrana kratka wentylacyjna będzie chroniła mieszkanie nie tylko przed nieprzyjemnymi zapachami, ale również wilgocią generującą się w jego wnętrzu. Stanowią one elementy końcowe w wentylacji budynków użyteczności publicznej. Dostępna oferta składa się z kratek wentylacyjnych na komin różnego koloru, dzięki czemu dopasowanie produktu do swoich potrzeb będzie łatwe i przyjemne. Z całą pewnością każdy, kto szuka solidnej kratki wentylacyjnej zewnętrznej znajdzie w asortymencie naszego sklepu odpowiedni produkt. Ważne, aby był on dobrze dopasowany do systemu wentylacyjnego.

W czym przydaje się kratka wentylacyjna na komin?

To wyjątkowo użyteczne rozwiązanie, które charakteryzuje się unikatową estetyką. Kratki wentylacyjne zewnętrzne poprawiają przepływ powietrza, chroniąc nas np. przed nieświeżym, nieprzyjemnym dla nosa powietrzem. To element instalacji, który nie tylko poprawia warunki funkcjonowania w budynku, na którego ścianie został zamontowany, ale też w długofalowym ujęciu chroni nasze zdrowie. Co więcej, stalowe kratki kominowe po prostu dobrze się prezentują, dzięki czemu stanowią ciekawy element instalacji.

Kratka wentylacyjna — niewidoczny uzdatniacz powietrza

Kratka wentylacyjna to jeden z elementów koniecznych dla prawidłowego działania wentylacji w domu. To prosty w montażu element skonstruowany w taki sposób, żeby łączyć w sobie efektywność i estetyczny wygląd. W naszych domach kratki wentylacyjne powinny znajdować się w pomieszczeniach takich jak kotłownie, garaże, kuchnie i łazienki oraz korytarze. Kratki wentylacyjne powinny być zamontowane w górnej części ściany, na której znajduje się przewód wentylacyjny. Zbyt niskie umiejscowienie tego typu elementów powoduje rozprzestrzenianie się brzydkich zapachów i nieprawidłowy przepływ powietrza.

Przed czym chronią nas kratki wentylacyjne zewnętrzne?

System wentylacyjny pełni kilka ważnych funkcji. Kratka wentylacyjna kominowa jako element kanału wentylacyjnego ma za zadanie poprawiać jakość powietrza, którym oddychamy. Zwykle wykonana jest z solidnych materiałów, takich jak stal. Kratki stalowe kominowe chronią nas przed:

Wilgocią. Podczas codziennego funkcjonowania (mycie, kąpiel, pranie, suszenie, gotowanie) generujemy duże ilości pary wodnej, którą koniecznie trzeba usunąć z pomieszczeń. W przeciwnym razie powietrze staje się duszne i nieprzyjemne. Woda gromadzi się na oknach, meblach niszcząc je i tworząc szkodliwe dla zdrowia pleśnie oraz grzyby.

Brzydkimi zapachami. Nieświeże powietrze brzydko pachnie. Kratki kominowe chronią nas przed koniecznością funkcjonowania pośród nieprzyjemnych woni. Używanie sztucznych odświeżaczy powietrza nie jest dobrym rozwiązaniem. Najlepiej, aby powstałe w wyniku gotowania opary zostały usunięte przez kratki wentylacyjne i odciągi wprost do kanału wentylacyjnego.

Zatruciem. Kanały wentylacyjne to obowiązkowe wyposażenie domów. Kratka wentylacyjna na komin ma chronić jego mieszkańców przed substancjami lotnymi, które mogą szkodzić zdrowiu, a nawet życiu. Chodzi mianowicie o gaz, czad, spaliny i inne szkodliwe substancje chemiczne.

Funkcje kratki wentylacyjnej dachowej

Przewód wentylacyjny zakończony w kominie wentylacyjnym jest narażony na niesione przez wiatr śmieci, opady. Kratka wentylacyjna dachowa ma za zadanie chronić go, a przy tym pozbywać się powietrza z wnętrza domu. Kratki wentylacyjne są dopasowywane do rozmiaru kanału wentylacyjnego. Produkowane są w różnych rozmiarach i kształtach. Kształt kratki w żaden sposób nie wpływa na jakość jej działania.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 533 897 897
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl